کارتینگ

پیست کارتینگ فرمولا واقع در ضلع شرقی استادیوم آزادی در ماه های آغازین سال 1381 جنب پارکینگ شماره 13 در زمینی به مساحت 30 هزار متر مربع احداث گردید. این مجموعه بزرگ و منحصر بفرد در خاورمیانه، با حمایت یکی از بزرگترین سازندگان موتور در جهان بنام Rotax ساخته شده است. کارخانه عظیم موتور روتکس قهرمان بی رقیب مسابقه های بین المللی کارتینگ در سطح جهان می باشد و طراحی نقشه پیست فرمولا با تأیید مهندسان این شرکت ایتالیایی به مرحله ساخت و اجرا رسیده است.

سیستم تایم گیری پیست کارتینگ آزادی توسط یکی از معتبر ترین کمپانی های اروپایی در این زمینه با نام SMS-TIMING طراحی و اجرا شده است. از جمله امکانات این سیستم می توان به: ثبت رکورد هر مسابقه، مقایسه با رکورد سایر شرکت کنندگان، ارسال ایمیل نتایج هر مسابقه، مقایسه رکوردهای هر فرد در طول سال، امکان خرید پکیج های ویژه و تخفیفی و …. اشاره نمود.

طول این پیست زیبا و منحصر به فرد 800 متر و عرض آن بین 8 تا 10 متر می باشد.هم اکنون مجموعه کارتینگ آزادی و پیست آن در طول هفته، همه روزه از ساعت 10 صبح تا 24 میزبان رانندگان علاقمندی است که با ماشین های اجاره ای یا ماشین های شخصی به تمرین و تفریح می پردازند و سرعت را بدون مخاطره و با لذت و هیجانی وصف ناشدنی تجربه می کنند.

سرعت را بدون مخاطره تجربه کنید
سیستم ریموت کنترل shut down transponders منحصر به فرد
امکاناتی منحصر بفرد
کارتینگ عمومی و رنتال مدرسه کارتینگ کارتینگ حرفه ای یا ریس
ماشین های تفریحی کارتینگ (کارت های رنتال) ماشین هایی با قابلیت هدایت و کنترل بالا هستند که به سبب نوع طراحی شاسی و نزدیک بودن مرکز ثقل آن به سطح زمین از چسبندگی و فرمانپذیری بسیار خوب در سطح مسیر حرکت برخوردار می باشند. به همین دلیل تقریباً واژگونی این وسیله بطور عادی غیر ممکن است.

کارتینگ بیس و پایه اصلی رانندگی در تمام دنیاست و همچنین مکمل تمام رشته‌های اتومبیل‌رانی هست، به طوری که تمام رانندگان حرفه‌ای کارتینگ تمرین می‌کنند. با شرکت در کلاس های آموزشی مدرسه‌ی کارتینگ در سه مرحله‌ی مقدماتی، نیمه‌حرفه‌ای و حرفه‌ای و اخذ گواهینامه معتبر، استعداد خودرا شکوفا کنید

پیست مجموعه تفریحی ورزشی کارتینگ آزادی اولین و تنها برگزارکننده مسابقات قهرمانی کشور Rotax Max میباشد که این مسابقات هر دوره از طریق شبکه ورزش صدا و سیما به صورت پخش زنده پوشش داده میشود. مسابقات ریس به صورت فصلی در کلاس های جونیور، سینیور، مستر و DD2 و هر کلاس در دو لگ برگزار شده و اتومبیلرانان با هم به رقابت میپردازند.